Biyokimya Muzaffer Üstdal

Biyokimya

ISBN
9789758778416
Yazar
Yayıncı
Sayfa Sayısı
987
Yazarlar Prof. Dr. K. Muzaffer Üstdal Prof. Dr. Levent Karaca Prof. Dr. Haluk Testereci Prof. Dr. Sezai Kuş Prof. Dr. Hatice Paşaoğlu Doç. Dr. Yusuf Türköz Biyokimya, fizik ve kimya yöntemlerinden yararlanarak canlıları inceleyen, çağdaş bir Yazının devamı...
81,00 TL
%
1
İndirimli
80,00 TL Kazancınız: 1,00TL
Aynı gün kargo
Telefon Kodu : 583117
 

Ürün Özellikleri

Yazarlar

  • Prof. Dr. K. Muzaffer Üstdal
  • Prof. Dr. Levent Karaca
  • Prof. Dr. Haluk Testereci
  • Prof. Dr. Sezai Kuş
  • Prof. Dr. Hatice Paşaoğlu
  • Doç. Dr. Yusuf Türköz

Biyokimya, fizik ve kimya yöntemlerinden yararlanarak canlıları inceleyen, çağdaş bir bilimdir. Araştırmalarla ulaşılan bilgilere dayanır.

Her kitabın, okuyucularını tatmin etmesi gerekir. Ülkemizde, daha çok yabancı dillerden seçilmiş bazı biyokimya kitapları Türkçe fmize kazandırılmaktadır. Bunlar, okuyucuların gereksinimlerini karşılamakta bize göre sınırlıdır, çünkü yazıldıkları ülke okuyucuları için ele alınmıştır.
Bir biyokimya kitabının öğrencilerimize, hekimlerimize ve genç araştırmacılarımıza yönelik hazırlanması, esas amacımız olmalıdır. Aynı düşüncelerle hazırladığımız bu kitap, çekirdek eğitim programına (ÇEP), probleme dayalı öğrenim (PDÖ) programına ve tıpta uzmanlık sınavına (TUS) uygun olarak düzenlenmiştir.

Bu baskıda, tüm bölümlerin içeriği zenginleştirilmiş ve altı yeni bölüm daha*(endokrinoloji, ekstrem yaşların biyokimyası, sindirim ve emilim, suda ve yağda çözünen vitaminler, metabolizmanın doğumsal hataları, numune alımı ve özellikleri, laboratuvar verilerinin değerlendirilmesinde yaklaşımlar) metine katılarak kitabın kapsamı artırılmıştır.


Biyokimya ;

Çekindek Eğitim Programı'na (ÇEP)
Probleme Dayalı Öğretim (PdÖ)
Tıpta Uzmanlık Sınavı'na (TUS

Boyutlar

19 cm x 27,5 cm

Dil

Türkçe

Kağıt Tipi

1. Hamur

Kategori

TIP KİTAPLARI Biyokimya

Kullanıcı Yorumları

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
×
Kapat