Satış Sözleşmesi

Yurtmim Yayıncılık sitesi tüm kitapları bulabileceğiniz bir internet kitap satış sitesidir.

Güvenli bir şekilde alışveriş yapabileceğiniz sitemizde sizlere iyi alışverişler dileriz.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ 

18 yaşından küçük kişiler Yurtmim Yayıncılık'dan alışveriş yapamaz. Yurtmim Yayıncılık çocuklara yönelik ürünler satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır.

Sitemizde stoksuz çalışılmaktadır. Yayıncı ve dağıtımcı firmaların stok listeleri üzerinden ürünler satışa sunulmaktadır. Söz konusu firmaların tükenen ürünleri zamanında bildirmemelerinden kaynaklı satışta gözüken ancak tükenen ürünler bulunabilir. Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda telefon veya e-postanızdan size ulaşılarak haber verilecektir. Tutar hesabınıza iade edilecektir.

Sitemizden üye olarak alışveriş yapabilirsiniz.

Yurtmim Yayıncılık'dan kredi kartı (Visa, MasterCard),banka havalesi veya kapıda ödeme ile alışveriş yapılabilir. Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır. 5 gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

Yurtmim Yayıncılık tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye olarak satınalınanlar sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta %8, kargoda %18, kapıda ödeme hizmet bedeli %18 ve dergide %1'dir.

Sipariş esnasında fatura, teslimat, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz, özellikle eletronik posta ve telefon numaranızı kontrol ediniz.

Yurtmim Yayıncılık web sitemizden sipariş verdiğinizde mail adresinize bu siparişe dair onayladığınız bilgiler gönderilecektir.  Bunların sistemimiz tarafından teyidinden sonra ürün veya hizmet talepleriniz karşılanacak ve size ulaştırılacaktır.

Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Yurtmim Yayıncılık sorumlu değildir.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

TEMİN SÜRESİ

Siparişlerinizin temin süresi ortalama 3 ile 5 iş günüdür. Yayıncıların veya dağıtımcıların tedarik sürelerine yada bulundukları lokasyona göre bazı yayınlar için bu süre 7 iş gününe çıkabilir. Cumartesi, pazar, resmi dini ve milli bayramlar iş günü olarak kabul edilmemektedir. Temin süresi ile ilgili sorularınızı bilgi@yurtmim.com adresine e-posta olarak göndermeniz gerekmektedir.

İPTAL

Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz+90 0312 566 48 08 nolu telefonumuza, +90 0312 566 48 08 nolu faksımıza veya bu konu ile ilgili bilgi@yurtmim.com adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.

Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda müşterinin yaptığı ödeme iade edilecek ve bilgi verilecektir.

Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır. (Bazen müşteri sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade edin şartıyla sipariş verir veya eksik siparişi başka bir ürün ile değiştirin veya tüm siparişi iptal ediniz diyebilir) 5 gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

İADE

Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir. Satın alınan ürün orijinal halde (tekrar satışa uygun), şartlara da uygun olarak bir hafta içerisinde tarafımıza herhangi bir neden göstermeksizin iade edilebilir.  Bir haftadan sonra ki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İadelerde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. Ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek uygun ise geri ödeme sonucun müşteriye bildiriminden itibaren en geç 1 ay içerisinde yapılacaktır. Geri ödemede firmamızın karşılamış olduğu banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir.

Ürünlerimizde garanti şartlarında aksi belirtilmedikçe ürünün ambalajı açılırsa, jelatini yırtılırsa, garanti etiketi sökülürse kesinlikle garanti dışıdır, iade alınmaz.

Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya bilgi@yurtmim.com adresine konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.

ÖDEMELER

Ödemelerinizi sitemizde belirttiğimiz (kredi kartları, banka havalesi, kapıda ödeme) ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz.

Havale ile ödemelerde sipariş tarihinden itibaren en fazla 5 gün içinde ödeme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir.

Havale işlemleri sırasında ilgili kurum tarafından talep edilebilecek "masraf" vb ücretlerin karşılanması tamamen müşteriye aittir.

Ödeme işlemini yaparken Sipariş Numarasını mutlaka belirtiniz.

Havale ile yaptığınız ödemelerde ödemenizi gösteren banka dekontunu bilgi@yurtmim.com adresine HAVALE DEKONT başlığı ile gönderiniz.

Yurtmim Yayıncılık'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun

Mesafeli Satışlar Yönetmeliği

×
Kapat